Консультанти брешуть

Якщо головна мета людини – це покращення якості програмного забезпечення загалом, то вона буде робити це безкоштовно. На Youtube існує безліч талановитих людей, що діляться своїм досвідом безкоштовно і у такий способ допомагають іншим досягати кращих результатів.

Консультанти заробляють гроші на продажі своїх послуг чи учбових матеріалів, корисність яких дуже важко/дорого чи неможливо оцінити. Чи вмотивовані вони дійсно допомагати? Не думаю, враховуючи, що продають вони не конкретний результат, а доказів ефективності клієнти не питають, задовільняючись авторитетом, популярністю, ораторськими здібностями консультанта.

Додамо до цього, що “сарафанне радіо” не працює у B2B і відсутність повторних звернень клієнтів можна перекрити великим охопленням через рекламні матеріали типу виступів на конференціях чи публічних відео на YouTube каналах.

Консультанти не мають мотивації (виграшу) дійсно допомагати клієнтам. За зазначених умов, набагато легше та дешевше збрехати, аніж реально допомогти. Крім того, мало хто готовий до того, якою може виявитися реальна допомога (часто потрібно кардинально змінювати усе).

Кожен консультант створює власний бренд, нову пошукову фразу, за якою на нього/неї можна буде легко вийти. Ось декілька прикладів таких: Continuous Delivery, Scrum, 6Sigma, Clean Code / Architecture, SOLID, Hexagonal Architecture, Onion Architecture, Micro Services, TDD, BDD, DDD, …

pirate treasure map
Карта скарбів

Не варто звертати увагу на історії успіхів, бо усі вони – упередження уцілілого. Краще вивчати історії помилок, а таких безліч на кожну історію успіху. Ви не знаєте тієї унікальної місцевості якою буде проходити Ваша подорож. Ніхто не знає. Допоки ви не знаєте місцевості – у Вас не може бути карти, а будь-хто, хто намагається Вам її продати, заведе Вас не туди.

rainforest
Так виглядає реальний маршрут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *