Depilled Software Development

Ще нещодавно у шапці вітальної сторінки можна було побачити таке зображення:

matrix red blue pill

Але вчора я дізнався, що термін “redpilled” тісно асоціюється з інцелами, теоріями змов, та іншим лайном, то ж я вирішив прибрати це зображення та дещо пояснити, так би мовити політику ITRampage. Далі дещо тезисно.

Cypher, можливо мав рацію

matrix cypher character

В решті решт, яка різниця, чи ти у реальному світі, чи у його симуляції, адже важливі саме відчуття по почуття. Власне у зверненні основного фокуса уваги саме на внутрішній світ і полягала основна заслуга Сократа, адже до того, еліністичні філософи займалися саме натурфілософією, тобто пізнанням навколишнього світу.

Є навіть простий мисленнєвий експеримент, який називають “мозок у банці”, метою якого є демонстрація того, що різниці ми не зможемо зрозуміти, бувши всередині системи, яку розглядаємо. Важлива не боротьба за вигадану істину, потенційно у нескінченній матрьошці симуляцій, а те, як ми почуваємося.

brain in a jar experimaent

Щодо ITRampage, то якщо Вам подобається поточний стан справ у ІТ, Ви є отримувачем вигоди від нього, Вас не цікавить нічого окрім найбільш популярних рішень та підходів, то в ITRampage Ви не знайдете нічого цікавого та корисного для себе. Навряд чи Ви взагалі знайдете ITRampage.

Примарна дихотомія

Якщо витратити небагато часу та дізнатися про ту чи іншу відому людину, яку позиціонують як взірця доброти, то виявиться, що то є не аби яка потвора. Якщо добра людина існує, то її не цікавить її імідж. Якщо людину піклує її добра репутація – це значить, що вона намагається надурити суспільство, приховати те, ким є насправді. Крім того, багато психологів сходяться у тому, що бажання здаватися добрим дуже часто зустрічається у психопатів.

Умовне зло ніколи не говорить: Я є зло. Воно завжди прикидається добром, на що виникає питання, а чи взагалі існує добро, чи, можливо, його вигадало зло?

matrix morpheus with red and blue pills

Нас змушують обирати сторону, створюють вузький тунель, замість простору. Синя чи червона пігулка? Насправді в кожного своя власна сторона і обираючи будь-яку іншу, окрім власної, ми програємо, бо служимо чужим інтересам, а не власним.

У випадку з ITRampage я не ставлю за мету якусь революцію. Я просто демонструю власну точку зору та інші альтернативи тому, що називається мейнстрімом. Якщо Вам добре у мейнстрімі – чудово. Якщо Вам здається, що мейнстрім – то шляпа, є бачення власних підходів та парадигм, бажання вивчати інформаційні технології та експериментувати, а не просто робити так, як робить більшість, то ITRampage має бути цікавим для Вас.

Це має бути самоочевидним, але заради формальності необхідно нагадати, що кожна людина не є і не може бути об’єктивною і коли говорить чи пише, то повідомляє лише власну думку та лише своє особисте ставлення, або ж свідомо бреше та маніпулює іншими. Істина – це не те, що можна сказати чи написати. Істина як музика знаходиться на кінчиках пальців, вона твориться тут і зараз, а не повідомляється.

Наприклад “функціональне програмування краще об’єктноорієнтованого” – це суб’єктивна оцінка, а істина – це конкретні інформаційні системи, вартість їх розробки та підтримки, їх ефективність та переваги, які ті надають.

“95% бізнесів зникають впродовж трьох років” – не значить, що у Вас є 95% шанс невдачі. Це можна інтерпретувати як завгодно. Наприклад, що 95% людей, що розпочинають бізнес – дебіли або ж не послідовні у своїх намірах, або що більшість бізнесів створюються на хвилях хайпу й з самого початку не передбачалося, що вони мають існувати у віках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *