За все хороше та проти усього поганого
Безліч подібних діаграм демонструють що таке DevOPS:
Чи ми не планували без DevOps? Планували!
Чи ми не писали код без DevOps? Писали!
Чи ми не збирали код без DevOps? Збирали!
Чи ми не тестували код без DevOps? Тестували!
Чи ми не релізили код без DevOps? Релізили!
Чи ми не розгортали код без DevOps? Розгортали!
Чи ми не займалися інфраструктурою без DevOps? Займалися!
Чи ми не моніторили без DevOps? Моніторили!
Чи ми не робили усе це в такому порядку? Робили!
Чи ми не працювали короткими ітераціями? Ну, хто як.
У більшості публікацій щодо DevOps згадується, що завдання DevOps полягає в узгодженні дій development та operations департаментів, наприклад, через створення мультифункціональних команд (підхід “Міста та гільдії”). Але це також зрозуміла тактика, яку використовували задовго до виникнення DevOps.
Підхід DevOps не привніс нічого нового.
Культ вантажу
DevOps мав би потоваришувати окремі департаменти у відносно великих компаніях (де є окремі департаменти для development та operations), але на практиці, адміни змінили свою назву на DevOps чи DevOps Engineer і це все! Все!!!
Я за освітою гірничий інженер – підземник. Можу шахти проєктувати. Я реальний інженер, а от стосовно того, чи Software Engineering – це дійсно Engineering є питання. Але зараз не про цу. Після третього курсу в мене була промислова практика на шахті “Октябрьская” в Кривому Розі де я працював чотири місяці в одному з участків на глибинах горизонта 1195м та підгоризонта 1215м під землею.
Участок – це та сама багатофункціональна команда! Там є прохідники, кріпильники, різноробочі, механік, електрик, майстри та начальник участку. Чого там немає, то це окремих департаментів прохідників чи електриків. Команда (участок) має усіх працівників, які їй потрібні для функціонування, перед роботою проводиться мітинг на 15-30 хв, де обговорюються плани на день, а потім всі опускаються під землю і працюють з єдиною перервою на обід. Мітингів немає, люди просто працюють разом, пліч о пліч та в ході роботи спілкуються про виконання роботи. Таким чином, участок на шахті більш Agile та більш DevOps за 99.9% усього всратого ІТ!!!
Застосування закону Конвея або назва на мілліон долларів для ідеї на п’ять копійок
Загалом ідея яку продає DevOps проста: якщо у вас є всрата компанія, де є окремі департаменти для dev і для ops, а не як на шахті, то зі спілкуванням і організацією сумісної праці будуть проблеми. В спілкуванні між двома командами розробників є великі проблеми, а у спілкуванні між окремими департаментами взагалі прірва!
Аби цієї прірви позбутися, необхідно знащити департаменти та зробити багатофункціональні, автономні команди, які споряджені усім необхідним і яким не треба далеко ходити аби змусити когось виконувати його роботу. Про це саме розповідає Джеф Сазерленд у своїй всратій методології SCRUM для всіх тих, невдах, хто не працював на шахті. Таким чином DevOps – це в першу чергу про корпоративну структуру, а не про якісь виключно АйТішні танці з бубном навколо солом’яного літака.
Вся ця нова срань – це стара срань, але гірше, бо в ній ще намішано купу лайна.
DevOps – це така ж срань, як і Hexagonal Architecture, в якій мова йде про примітивний патерн – Ports & Adapters або Anti Corruption layer. Про Ports & Adapters / Anti Corruption Layer можна написати публікацію на дві сторінки, а от книжки, курсу, тренінгу, виступу не вийде – замало матеріалу. Так само і з DevOps. Це просто маркетинговий Bullshit, створений для заробітку тупорилих консультантів, але ті, хто на це ведеться ще більш тупорилі.
Залишити відповідь